ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Борисов обсъди извънредната ситуация по границата със световните лидери

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:43 мин.
У нас

Според премиера, в тази ситуация нито Турция, нито друга държава следва да бъде оставена да се справя самостоятелно

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Дипломатически совалки заради извънредната ситуация. Премиерът Бойко Борисов обсъди вчера по телефона с турския президент Реджеп Ердоган обстановката в Сирия и с мигрантите. В момента няма пряка заплаха за България - е станало ясно по време на разговора.

      Борисов смята, че в тази ситуация нито Турция, нито друга държава следва да бъде оставена да се справя самостоятелно, а трябва да се окаже подкрепа. Той определи като ключово прилагането на споразумението ЕС - Турция. От изключително значение, според него е Европейският съюз да има единна позиция по мигрантския въпрос. Борисов и Ердоган се договориха за среща в понеделник.

      Премиерът разговаря и с председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен. И апелира Европейския съюз да поддържа отворени каналите за комуникация с Турция и за повече диалог по проблемите, чиито решения могат да бъдат намерени със съвместни усилия.

      В разговор с председателя на Европейския съвет Шарл Мишел, българският премиер изтъкна сътрудничеството ни с Турция във връзка с опазването на границата, която е и външна граница на ЕС.

      С гръцкия премиер Кириакос Мицотакис обмениха информация за обстановката по границите. Двамата са се съгласили, че проблемите в региона могат да се решат само с общи усилия и диалог. Според Борисов сътрудничеството между двете страни е ос на стабилност в Югоизточна Европа.

      Премиерът е обсъдил ситуацията и с министър-председателя на Хърватия.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?