Първите 3 дни от карантинния период да се плащат от работодателя, а останалите 11 - от НОИ. Това ще предложи премиерът Бойко Борисов на здравния министър - относно хората, които бъдат поставяни в карантинен период.
Бойко Борисов, министър-председател: Това ще е моето предложение към здравния министър, но искам да ви предупредя, че при една разрастваща се епидемия, а няма да се размине това, че днес още нямаме. Ако нарастнат на 50-100-200 000, които да си седят вкъщи и да си поемат болничните листове от държавата, аз това ще препоръчам, НОИ ще се изпразни. Ще струва много пари. Видяхте, в САЩ считат, че 2,5 млрд. Тръмп са му малко. Все пак, когато взимаме някакви решения, като парламентарна република, да мислим, че и след нас управляващите ще имат нужда от средства, само това да кажа.
Обвиняемият за убийствата в Угърчин остава в ареста, реши Окръжният съд в Ловеч
Съдът в Бургас остави в ареста шофьора, обвинен за катастрофата в Свети Влас, при която загина 18-годишна украинка
Над половината смъртни случаи у нас за 2025 г. са заради болест на органите на кръвообращението, сочат данни на НСИ
БНБ прогнозира забавяне на растежа на реалния БВП през тази и следващата година
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души