Борусия Дортмунд доближи Байерн на точка след успех над Щутгарт

Борусия Дортмунд
от БНТ , Източник: БГНЕС
18:40, 20.11.2021

Борусия Дортмунд надви Щутгарт с 2:1 у дома в среща от 12-ия кръг на германската Бундеслига. Всичко най-любопитно на терена се случи след почивката, когато паднаха и трите попадения.

Дониел Мален даде аванс на „жълто-черните“ в 56-ата минута, но малко след това Роберто Масимо възстанови паритета на „Сигнал Идуна Парк“. Все пак, възпитаниците на Марко Розе стигнаха до ценните три точки в битката за титлата след късен гол на Марко Ройс в 84-ата минута.

В подреждането Борусия е втори и е вече на точка от лидера и действащ шампион Байерн Мюнхен, който вчера допусна загуба от Аугсбург с 1:2 като гост. Щутгарт е 16-и с десет пункта.

За Дортмунд предстои гостуване на Спортинг Лисабон в Шампионска лига, преди тимът да пътува за визита на Волфсбург в Бундеслигата. Щутгарт приема Майнц 05.