Борусия (Дортмунд) е първият полуфиналист за Купата на Германия

11:19, 03.03.2021
Чете се за: 00:33 мин.
Европейски футбол
борусия дортмунд първият полуфиналист купата германия

Благодарение на Джейдън Санчо Борусия (Дортмунд) отстрани като гост Борусия Мьонхенгладбах от турнира за Купата на Германия след минимална победа с 1:0 в 1/4-финална среща от надпреварата.

След нулева първа част, в която Маркус Тюрам реализира гол за домакините от Гладбах, но той бе отменен поради засада след намесата на ВАР. Ерлинг Холанд повтори упражнението за „жълто-черните“, но отново технологията отсъди нередовност на попадението на норвежкия нападател.

В 66-та минута обаче нищо не попречи на английският национал Джейдън Санчо да се озове в прегръдките на съотборниците си след асистенция на Марко Ройс.

В добавеното време Махмуд Дахуд и Рами Бенсебайни се спречкаха, при което главният съдия показа жълти картони и на двамата, а това се оказа втори такъв за футболиста на Дортмунд - Дахуд. Все пак гостите удържаха аванса си до края и достигнаха полуфиналите, спирайки тима на Марко Розе.

Припомняме, че Розе бе обявен за следващ наставник на „жълто-черните“, като ще поеме състава от идната кампания.