Борусия Дортмунд и Челси не се победиха в Чикаго, контузия на Нкунку стресна лондончани

10:47, 03.08.2023
Чете се за: 02:12 мин.
борусия дортмунд челси победиха чикаго контузия нкунку стресна лондончани

Отборите на Борусия Дортмунд и Челси завършиха наравно 1:1 в мач между двата тима от предсезонните им турнета в САЩ, който се проведе в Чикаго.

И двете попадания паднаха в заключителните минути на срещата, като първо Мариус Волф даде аванс на "жълто-черните" в 80-ата минута, а девет по-късно Мейсън Бърстоу изравни резултата.

По този начин лондончани завършиха проверките си в САЩ без нито едно поражение, но в двубоя срещу Дортмунд наставника Маурисио Почетино трябваше да види как едно от новите попълнение Кристофър Нкунку напуска терена контузен още в 22-ата минута.

След края на срещата аржентинският специалист коментира травмата на своя футболист, определяйки я като "просто лош късмет".

"Докторите проверяват състоянието му и се надявам, че не става дума за нещо сериозно. Той падна при ситуация, която може би беше за дузпа и почувства нещо в коляното си, но се надяваме да не е нещо голямо и скоро да бъде отново с отбора. Поехме някои рискове, защото теренът не беше перфектен. Съоръженията се ползва за различен спорт и понякога има рискове по време на подобно турне. Но не обвиняваме терена, просто лош късмет", коментира Почетино.

Любопитното е, че съставът на Борусия Дортмунд също приключва турнето си в САЩ без поражение, като всъщност двубоят срещу Челси бе първият, в който вестфалци не успяват да стигнат до победата.

Опит за рекорд: 75-метров сандвич в Мексико
Нов случай на насилие: Младеж преби бившата си приятелка във Видин - държал я дни наред и остригал косата ѝ