Борусия Дортмунд надви Байерн като гост и грабна първи успех в "Дер Класикер" за първенството от 2018 година насам

22:08, 30.03.2024
Чете се за: 01:50 мин.
борусия дортмунд надви байерн гост грабна първи успех дер класикер първенството 2018 година насам

Борусия Дортмунд победи с минималното 2:0 като гост Байерн Мюнхен в 135-ото издание на най-голямото дерби в немския футбол - "Дер Класикер".

За вестфалци успехът на "Алианц Арена" сложи край на серията им от десет поредни двубоя без победа срещу "баварците" в Бундеслигата, а освен това той беше и пръв за тях като гост на този съперник от сезон 2013/14 насам.

Карим Адейеми осигури перфектния старт за гостите от Дортмунд, които поведоха след едва 10 минути игра, когато офанзивният футболист получи извеждащо подаване от Юлиан Бранд и с диагонален изстрел преодоля неубедителния Свен Улрайх за 1:0.

До почивката домакините опитаха да отговорят, но сериозни пропуски след удари с глава направиха Хари Кейн и Ерик Дайър.

През второто полувреме шансове не липсваха и пред двете врати, за да се стигне до 83-ата минута, когато Юлиан Риерсон отбеляза с хубаво изпълнение от дистанция, удвоявайки аванса на "жълто-черните".

В последната минута на редовното време Хари Кейн върна едно попадение за "баварците", което обаче впоследствие бе отменено след намеса на ВАР заради засада.

След този успех Борусия Дортмунд се върна на 4-ото място в класирането с 53 точки, докато Байерн остава на втората позиция с 60, но изостава на цели 13 от водача Байер Леверкузен.