Според медиите в Западна Европа фаворит за поста е бившият мениджър на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг.
Старши треньорът на Борусия Дортмунд Нури Шахин е уволнен, съобщиха от германския клуб.
Раздялата с турския специалист идва по-малко от 12 часа след поражението с 1:2 от Болоня в Шампионската лига, което намали сериозно шансовете на "жълто-черните" да играят директно на осминафиналите в турнира.
Борусия се намира в серия от четири поредни поражения във всички турнири. Тимът има само една победа в последните си девет мача от края на ноември насам и няма спечелена точка през 2025 година.
След края на срещата с Болоня Шахин заяви, че все още не е говорил с изпълнителния директор Ларс Рикен, но е готов да си тръгне, ако "треньорска промяна ще реши проблемите в Борусия, нека такава бъде направена".
Според медиите в Западна Европа фаворит за поста на Шахин е бившият мениджър на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг.
Шахин застана начело на Борусия през лятото, когато замени Един Терзич, който класира "жълто-черните" във финала на Шампионската лига през миналия сезон.
Арсенал договори трансфера на Христос Цолис срещу рекордните 34 милиона паунда
Лоши новини за ПАОК: Кирил Десподов почти сигурно пропуска първия мач в Лига Европа
Фиорентина привлече Алекс Хименес под наем с опция за трансфер за 30 милиона евро
Гледайте Франция и Англия в спор за третото място на Мондиал 2026 по БНТ 1 и БНТ 3
Столични полицаи разкриха голямо количество синтетична дрога в квартал "Горубляне"
Декларацията от Киев предизвика политически реакции: Има ли промяна в българската позиция за Украйна?
След трагедията в река Струма: Деца продължават да скачат в опасните вирове