Борусия Дортмунд откри кръга в Бундеслигата след успех над Фрайбург

Борусия Дортмунд
23:18, 14.01.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Борусия Дортмунд победи Фрайбург с 5:1 в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Тома Мюние отбеляза 2 попадения, след което Ерлинг Холанд последва примера му. Ермедин Демирович бе точен за гостите, а Махмуд Дауд оформи крайния резултат.

Домакините откриха резултата на стадион "Сигал Идуна Парк" още в 14-ата минута. Тома Мюние засече с глава центриране от корнер на Юлиан Бранд. Бранителят направи резултата 2:0 в 29-ата минута, след като отново засече с глава ново подаване от корнер на полузащитника.

В добавеното време на първата част Ерлинг Холанд засече центриране на Джуд Белингам за 3:0. Нападателят бележи във всяко едно от последните си 8 домакински срещи в шампионата.

През втората част Ермедин Демирович понижи пасива на гостите в 61-ата минута.

Ерлинг Холанд бе изведен от Махмуд Дауд сам срещу вратаря, за да увеличи головата си сметка за вечерта и да отбележи гол №2000 за тима в Бундеслигата. Само Байерн Мюнхен има повече попадения в първенството - 2629 гола.

Махмуд Дауд оформи крайния резултат с плътен изстрел в далечния ъгъл.

Борусия Дортмунд заема втората позиция в класирането с актив от 40 точки. Фрайбург е 4-и с 30 пункта.

От сряда децата от 12 до 18 г., пристигащи от държави в "червената зона", ще влизат у нас с PCR тест