Борусия Дортмунд победи Бохум с хеттрик на Никлас Фюлкруг

"Жълто-черните" постигнаха втора поредна шампионатна победа

20:27, 28.01.2024
Борусия Дортмунд Никлас Фюлкруг

Борусия Дортмунд победи Бохум с 3:1 в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Никлас Фюлкруг бе героят за победителите, след като се отчете с хеттрик.

Домакините получиха дузпа още в 4-ата минута за нарушение на Мануел Риман. Никлас Фюлкруг даде аванс на тима си с точно изпълнение на наказателния удар.

Равенството бе възобновено в последната минута на първото полувреме на стадион "Сигал идуна парк" в Дортмунд. Нико Шлотербек си отбеляза автогол след неразбирателство в защитата при наглед протоколно центриране.

"Жълто-черните" все пак върнаха аванса си в двубоя. Никлас Фюлкруг засече с глава центриране в наказателното поле на Марсел Забицер.

Футболистите на Един Терзич подпечатаха успеха си с трети гол, отново на Никлас Фюлкруг от дузпа, в добавеното време да сблъсъка.

Борусия Дортмунд се изкачи до 4-ата позиция в класирането с актив от 36 точки. Бохум остава на 14-ото място в подреждането с 20 пункта.

Манчестър Юнайтед изпита затруднения при победата над Нюпорт Каунти в Купата на Англия