Борусия Дортмунд скъси изоставането си от върха след успех над Щутгарт

дортмунд възползва грешката шампионите скъси разликата
23:27, 08.04.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Борусия Дортмунд победи Щутгарт с 2:0 в първия мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Резервата Юлиан Бранд бе точен за гостите.

Още в 6-ата минута Джовани Рейна получи контузия и бе принудително заменен от Юлиан Бранд.

Възпитаниците на Марко Розе започнаха да атакуват, а Рафаел Герейро стреля в лявата греда от границата на наказателното поле.

Именно резервата Бранд откри резултата шест минути по-късно. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР голът бе зачетен. Това е най-ранният гол на резерва в Бундеслигата - 12 минути след първия съдийски сигнал.

След почивката удар на домакините също се отби в гредата. Паскал Щенцел шутира в напречната греда.

В 71-ата минута Юлиан Бранд удвои головата си сметка в мача. Нападателят получи подаване от Марко Ройс и стреля в долния десен ъгъл.

В последната минута на редовното време Борна Соса също стреля в напречната греда.

Двубоят завърши с отменен от ВАР гол на Ерлинг Холанд в добавеното време заради засада.

Борусия Дормунд заема втората позиция в класирането с актив от 60 точки. Щутгард е на 15-ото място в подреждането с 27 пункта.