Борусия Дортмунд спечели домакинството си на Нюкасъл и ожесточи интригата в група "F"

Възпитаниците на Един Терзич се разписаха по веднъж в двете полувремена, за да се поздравят с успеха

21:36, 07.11.2023
Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд победи Нюкасъл с 2:0 в мач от 4-ия кръг на груповата фаза в Шампионска лига. Възпитаниците на Един Терзич се разписаха по веднъж в двете полувремена, за да се поздравят с успеха.

Никлас Фюлкруг откри резултата на стадион "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд в 26-ата минута. Марсел Забицер проби в наказателното поле и върна топката към своя съотборник, който стреля от движение за 1:0.

След почивката "жълто-черните" удвоиха аванса си. Домакините осъществиха скоростна контраатака, която Юлиан Бранд завърши с удар по земя в далечния ъгъл на противниковата врата, пазена от Ник Поуп.

Борусия Дортмунд оглави класирането в група "F" с актив от 7 точки. Нюкасъл остава на 3-ата позиция в подреждането с 4 пункта. По-късно тази вечер е двубоят между Милан и Пари Сен Жермен.

Шахтьор Донецк постигна изненадващ успех над Барселона
Оперният спектакъл "Тоска" на Софийската опера и балет гостува в Анкара и Истанбул