Борусия Дортмунд записа домакински успех срещу Фрайбург в Бундеслигата

Тимът от Дортмунд продължава без поражение в Бундеслигата от началото на декември

Борусия Дортмунд
08:14, 10.02.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Борусия Дортмунд победи Фрайбург с 3:0 като домакин в двубой от 21-ия кръг на германското първенство.

Мачът бе прекъсван на два пъти заради протестите на феновете по трибуните срещу планираната инвеститорска сделка от Германската футболна лига. Запалянковците хвърляха към терена топки за тенис и шоколадови бонбони във формата на монети, което наложи допълнителни 12 игрови минути за първото полувреме.

Нидерландецът Дониел Мален се разписа на два пъти за домакините. Той реализира за 1:0 от близко разстояние в 16-ата минута след подаване от Никлас Фюлкруг, а в седмата минута на добавеното време на първата част направи резултата 2:0.

Иън Маатсен удари греда в 72-ата минута, а Мален пропусна шанс да оформи хеттрик, пращайки топката встрани от вратата на Фрайбург в 74-ата минута.

Третото попадение в двубоя бе дело на Никлас Фюлкруг, който отпразнува рождения си ден, покачвайки аванса на Борусия Дортмунд на 3:0 след точен изстрел с глава в 87-ата минута.

Тимът от Дортмунд продължава без поражение в Бундеслигата от началото на декември, а вече има 40 точки на четвъртото място във временното класиране. Борусия спечели първите си три срещи за 2024 година, но предизвика критики с представянето си срещу Хайденхайм при равенството в миналия кръг.

Фрайбург допусна трета поредна загуба в шампионата и остава седми с 28 точки в актива си.

Звездите на световните ски стартират в Банско в събота
Владимир Зографски преодоля квалификациите за първия старт от Световната купа по ски скок в Лейк Плесид