Борусия Дортмунд завърши наравно при визитата си на Аугсбург и не успя да спечели в трети пореден мач от Бундеслигата

19:59, 16.12.2023
Чете се за: 02:20 мин.
борусия дортмунд завърши наравно визитата аугсбург успя спечели трети пореден мач бундеслигата

Отборите на Аугсбург и Борусия Дортмунд завършиха наравно 1:1 в мач от 15-ия кръг на германската Бундеслига, като по този начин "жълто-черните пропуснаха да победят в трети пореден мач от първенството.

Визитата в Бавария определено не започна лесно за момчетата на Един Терзич, които допуснаха да изостанат в 23-ата минута, когато Ермедин Демирович се пребори за топката с Нико Шлотербек и останал очи в очи с вратаря Грегор Кобел не сбърка за 1:0.

Отговорът на "жълто-черните" все пак не закъсня и в 35-ата минута Дониел Мален възстанови равенството с прецизен удар от дъгата на наказателното поле.

В края на срещата отново нидерландецът можеше да донесе пълен обрат за своя тим, както и пълният комплект точки, но видя как ударът му бива отразен от стража Фин Дамен, след чиято намеса топката се отби и от гредата.

Така, двубоят приключи без победител, а равенството остави Борусия Дортмунд на 5-ата позиция в Бундеслигата с актив от 26 пункта, докато Аугсбург е 10-и с 18.

В други две любопитни срещи от днешния ден съставите на Хайденхайм и Бохум записаха важни победи съответно срещу Майнц и Унион Берлин в борбата за оцеляване в елита.

Хайденхайм се наложи минимално с 1:0 при визитата си на Майнц, докато Бохум надви "железните" с класическото 3:0 у дома.

По този начин дебютантите в Бундеслигата се изкачиха до 12-ото място в подреждането със 17 пункта, докато Бохум са една позиция по-назад с 16.

В същото време Унион Берлин остава на 16-ата позиция с 10 точки, а Майнц са 17-и с 9.

Дърво падна на пътя Созопол - Приморско
Владимир Зографски с 23-о място в Енгелберг, германец с дебютна победа за Световната купа