Борусия вкара седем на Селтик

И двата отбора започнаха участието си в надпреварата с гръмки победи. Борусия разгроми с 3:0 като гост Брюж на "Ян Брейдел", а Селтик срази с 5:1 Слован (Братислава) в Глазгоу.

Борусия Дортмунд
00:11, 02.10.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Отборът на Борусия (Дортмунд) записа изразителна победа над Селтик в мач от Шампионската лига. "Жълто-черните" се наложиха над шотландския тим със 7:1 и постигнаха втора поредна победа в Лигата. Над всички на "Сигнал Идуна Парк" беше Карим Адейеми, който направих хеттрик още до почивката. Другите попадения за домакините бяха дело на Емре Джан, Серу Гираси (2) и Феликс Нмеча. Голът за "детелините" вкара Дайзен Маеда, но той със сигурност не може да се определи като почетен.

Адейеми стана вторият германски футболист с хеттрик за едно полувреме в ШЛ след Марио Гомес, който стори същото срещу Наполи с екипа на Байерн (Мюнхен). Селтик пък още веднъж показа, че е изключително слаб гост в турнира.