Състезанието е организирано от друга наша бивша национална състезателка - Грета Банишка.
Единствената българка, която е световна шампионка по спортна гимнастика на прескок Боряна Стоянова беше специален гост на първия турнир за купа "Бул Джим".
На състезанието, организирано от бившата национална състезателка Грета Банишка, присъстваха още председателката на Техническия комитет за жени към Българската федерация по гимнастика Цветана Добрева, доктор на педагогическите науки, хореографът Диана Иванова и треньорът Елена Филипова.
В надпреварата участваха над 100 гимнастички от клубове от цялата страна, разпределени в четири възрастови групи.
Тимът на домакините от "Бул Джим" спечели купата в отборната надпревара. Среброто и бронзът заслужиха състезателките от Гимнастика Стара Загора и Александър Фотев.
Зара Ташева от Гимнастика Стара Загора триумфира в многобоя при девойките старша възраст. Виктория Илиева от Етър Стил (Велико Търново) и Моника Караколева от хасковския Юнак са първи при момичетата старша и младша възраст, а при децата шампионка стана Симона Върбанова от Бул Джим.
На световното първенство по спортна гимнастика в Будапеща през 1983 година Боряна Стоянова печели златен медал на прескок с 19.825 точки, както и бронзов медал на земна гимнастика с 19.850 точки. През същата година тя е бронзова медалистка в същите дисциплини на европейското първенство в Гьотеборг.
На Олимпиадата в Сеул 1988 Стоянова заема четвърто място на прескок с 19.780 точки. Тя е обявена за гимнастичка на 20 век в спортната гимнастика, следвана от Диана Дудева и Милена Мавродиева.
Ива Ереминова подобри класирането си и завърши седма на европейското първенство в Будапеща
Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на турнир по бадминтон в САЩ
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг