Ботев и Марица не се победиха в пловдивско дерби

Ботев Пловдив
16:01, 12.02.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Контролата между Ботев Пловдив и Марица Пловдив, играна на комплекс “Ботев 1912”, завърши при резултат 2:2. Джеймс Ето’о откри резултата, но Мариян Тонев изравни от дузпа. Дилан Мертенс върна преднината на тима си, но Валери Домовчийски отново възобнови равенството.

В 18-ата минута Джеймс Ето’о отправи силен удар от разстояние, който попадна в противниковата врата след неубедителна намеса на Илия Николов.

Мариян Тонев също бе точен в 36-ата минута, но голът му не бе зачетен заради засада.

След почивката Мариян Тонев реализира дузпа за 1:1 след игра с ръка на играч на домакините. Само две минути по-късно обаче Дилан Мертенс отново даде аванс на "канарчетата" с плътен удар от границата на наказателното поле.

Валери Домовчийски оформи крайния резултат в 71-ата минута с мощен шут от вътрешността на наказателното поле.

Това бе последната контрола за възпитаниците на Азрудин Валентич.

След срещата феновете на Ботев Пловдив протестираха пред Община Пловдив с искане за по-скоршно строителство на стадион "Христо Ботев".