Ботев Пд и Локо София не излъчиха победител в първия мач от пролетния дял на Първа лига

ботев локо софия излъчиха победител първия мач пролетния дял първа лига
Снимка: Start-photo.bg
20:22, 10.02.2023
Чете се за: 03:30 мин.

Отборите на Ботев Пловдив и Локомотив София завършиха 0:0 в първи мач от пролетния полусезон на Първа лига.

Мачът бе официален дебют за новия треньор на "канарчетата" Бруно Балтазар, а след 254 дни в игра се завърна Тодор Неделев. Звездата на домакините получи тежка черепна травма при катастрофа с автобус на националния тим, превозващ "лъвовете" за мача с Грузия (0:0) на 12 юни. Той претърпя операция, извършена от световноизвестния хирург Шота Ингороква. "Жълто-черните" фенове чакаха дълго завръщането на своята звезда, а то се случи неофициално преди броени дни - при нулевото равенство с Ботев Враца в последната контрола от подготовката за пролетния дял на сезона.

След края на първото полувреме токов удар остана Коматево без осветление. Доиграването на мача беше под въпрос, но след около 50 минути пауза все пак мачът се изигра до край.

Още в 11-ата минута "жълто-черните" създадоха изключително чиста ситуация за гол. Точукву Ннади изведе Джеймс Ето’о сам срещу Александър Любенов и шутира с десния крак, но вратарят на гостите изби в ъглов удар. Десет минути по-късно Франса центрира отдясно и след рикошет топката стигна до Митко Митков. Той отправи силен шут, но над вратата.

Положенията пред двете врати следваха едно след друго. Николай Минков също излезе на стрелкова позиция, но отново стражът на Локомотив спаси.

В добавеното време на първата част Па Конате получи на левия фланг, елиминира Юлиан Ненов и върна назад към Антоан Бароан. Французинът стреля с левия крак от границата на наказателното поле, но топката удари напречната греда.

След дългата 50-минутна принудителна почивка темпото през второто полувреме спадна. Четвърт час преди края Ботев стигна до поредното си чисто положение в мача. Точукву Ннади отправи силен шут, но след рикошет топката попадна в Николай Минков. Той бе сам срещу Любенов и шутира по диагонала, но вратарят отново се намеси блестящо.

В 88-ата минута Митко Митков изпълни добър фаул, но топката мина на педя от гредата в аут.

С ремито "канарите" запазиха 10-ото място във временното класиране, но имат вече актив от 20 точки. Столичани са осми с 27.