Ботев (Пд) и Славия поделиха точките след нулево равенство в София

22:01, 02.12.2020
Чете се за: 00:57 мин.
Български футбол
ботев славия поделиха точките нулево равенство софия

Отборите на Ботев (Пловдив) и Славия завършиха наравно 0:0 в отложен мач от 11-ия кръг на Първа лига.

Двубоят се игра пред празните трибуни на стадион "Славия" в столицата.

За разлика от безобразното и кошмарно представяне срещу градския съперник Локомотив, днес "канарчетата" се противопоставиха на своя съперник и дори можеха да си тръгнат с пълния точков актив от столицата.

В отсъствието на капитана Тодор Неделев, както и Джонатан Перейра и Виктор Генев, "жълто-черните" създадоха някои много добри ситуации, но те бяха пропиляни.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на "белите" Димитър Ларгов.

Първата част бе лишена от голови положения и играта се водеше между двете наказателни полета.

След почивката двата тима вдигнаха оборотите, а головите ситуации пред двете врати летяха една след друга.

В 48-ата минута Атанас Илиев стреля неточно след добър пас от Кристиан Добрев.

В ответната атака Калоян Кръстев от чиста позиция стреля в аут.

Така се стигна до 55-ата минута, в която Ботев изпусна златен шанс чрез Димитър Тонев.

Направилият силен мач халф получи страхотен пас от Кристиан Добрев и останал очи в очи с вратаря на "белите" стреля, но стражът изби с крак.

В 56-ата минута Георги Аргилашки се намеси отлично, отразявайки опасен удар на Фиртулеску.

В 66-ата минута силен успореден пас на Кристиан Добрев не намери играч в "жълто-черно".

В 71-ата минута Радослав Кирилов стреля неточно от свободен удар на опасна позиция.

В 78-ата минута дебют за Ботев записа 18-годишният юноша на Клуба Георги Трифонов.

По този начин Ботев стигна до първа точка извън Пловдив, след като до момента "канарчетата" инкасираха поражения при всичките си гостувания.