Двубоят е тази вечер от 20:00 часа на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

09:44, 22.09.2023 (обновена)
Чете се за: 03:15 мин.
ботев приема цска софия колежа дербито кръг първа лига
Снимка: startphoto.bg

Ботев (Пловдив) приема ЦСКА – София в дербито от 10-ия кръг на Първа лига. Двубоят е тази вечер от 20:00 часа на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

Полицията в Пловдив със сериозна организация за мача Ботев Пд - ЦСКА София.

Пълни трибуни очакват двата отбора, които се намират в подем. Ботев и ЦСКА играха за последно на 18 февруари тази година. Тогава столичани се наложиха с 3:1 в София. Головете за „червените“ дойдоха от Назон, вкарал две попадения, и от Маурисио Гарсес. За Ботев Пловдив точен беше Николай Минков.

Ботев се представя силно в последните си мачове. След победите над Етър и Славия, "канарчетата" изиграха много добър мач при визитата на Лудогорец, като измъкнаха равенството 2:2. Победа над ЦСКА-София ще качи "жълто-черните" в горната половина на класирането. В момента Ботев заема 11-та позиция във временното класиране на Първа лига.

В групата на "канарчетата" се завръщат Хидайет Ханкич и Реда Рабей, които пропуснаха мача с Лудогорец в Разград. Извън сметките за днешния мач остава защитникът Джаспър ван Хертъм, който получи контузия в мача с Лудогорец и Мартин Секулич, който е с вирусно заболяване.

Ето и избраните на Душан Керкез: Ханкич, Кайзер, Херман, Тамм, Попов, Бароан, Фаустас, Ето'o, Акере, Минков, Конте, Перера, Ннади, Рабей, Работов, Думбуя, Карабельов, Балтанов, Уме, Балоянис, Смъркалев, Чернев, Колев.

От своя страна "червените" традиционно са въвлечени в битката за титлата. В последните 4 кръга столичани имат 3 победи и един хикс. Настроението в лагера на "армейците" е приповдигнато след победата в последния кръг над ЦСКА 1948 с 2:0. "Червените" са на четвърто място във временното класиране. В осем срещи те са записали на своята сметка 15 точки, само с една по малко от третия Левски.

Двубоят между Ботев и ЦСКА-София ще бъде ръководен от Георги Давидов, с помощници Георги Дойнов и Илиян Капарашев. За системата ВАР ще отговарят Волен Чинков и Дениз Соколов.

По-рано днес ЦСКА 1948 приема Черно море в опит да нанесе първа загуба на "моряците", а Ботев Враца е домакин на Берое.

Франция разгроми Намибия и се класира за четвъртфиналите на световното първенство по ръгби
Макс Верстапен даде най-добро време в първата свободна тренировка на Гран при на Япония във Формула 1