Ботев Пловдив и латвийският Рига си вкараха по четири гола в зрелищна контрола

ботев пловдив латвийският рига вкараха четири гола зрелищна контрола
Снимка: ПФК Ботев Пловдив
18:47, 21.01.2023

Отборът на Ботев Пловдив направи зрелищно равенство с латвийския ФК Рига в контрола, играна в Дубай. Мачът завърши 4:4, а Елвис Ману вкара три от четирите гола за "канарчетата". Абдулайе Траоре добави още едно попадение за "жълто-черните".

Двубоят се игра в четири полувремена от по 30 минути и бе изгледан лично от собственика на пловдивчани Антон Зингаревич.

Рига поведе в резултата още в петата минута с гол от дузпа. Шест след това Ботев възстанови равенството с попадение на Траоре. Само минута по-късно обаче контраатака на Рига завърши с гол. Така след първите 30 минути игра латвийците водеха с 2:1.

Още в началото на третата част Рига отбеляза третия си гол. Елвис Ману пък се разписа за Ботев. В последните 30 минути Ману реализира от дузпа, с което изравни и резултата. 29-годишният нападател оформи своя хеттрик, за да даде преднина на Ботев за първи път в двубоя, но в края на мача латвийците успяха да изравнят и оформят крайното 4:4.

Костадин Костадинов: Ще се борим "Възраждане" да е първа политическа сила
Минчо Спасов: НДСВ може да работи със здравите плодове от всички партии, които желаят да работят за България