Ботев Пловдив не успя да победи като домакин Спартак Варна преди завръщането си на „Колежа“

16:49, 17.04.2023
ботев пловдив успя победи домакин спартак варна завръщането bdquoколежаldquo
Снимка: Startphoto.bg

Отборите на Ботев Пловдив и Спартак Варна завършиха наравно 1:1 в двубой от 26-ия кръг на Първа лига. Мачът бе последен за „канарчетата“ на базата им в Коматево преди завръщането им на своя чисто нов стадион „Христо Ботев“.

„Жълто-черните“ откриха резултата в 35-ата минута, когато Джеймс Ето‘о центрира от левия фланг към границата на наказателното поле на „соколите“, където Абдулайе Траоре стреля от воле, топката тупна в земята и не представляваше трудност за вратаря на гостите Кристиано Фигейредо да улови, обаче той изпусна кълбото пред себе си, а от това се възползва Николай Минков, който от непосредствена близост с изстрел по земя се разписа в долния десен ъгъл на вратата.

Спартак Варна стигна до равенството в 67-ата минута. Ивайло Климентов изведе Виктор Митев отляво в наказателното поле на Ботев, който почти от аутлинията центрира прострелно на близката греда към Денис Баланюк, като топката го удари в гърдите докато падаше на земята, а стражът Хидайет Ханкич преди това се бе разминал с кълбото.

В класирането Ботев Пловдив е десети с актив от 28 точки, докато Спартак Варна заема последното 16-о място с 13 пункта.