Ботев Пловдив победи румънския Политехника в последната си контрола от лагера в Баснко

ботев пловдив победи румънския политехника последната контрола лагера баснко
Снимка: ПФК Ботев Пловдив
19:53, 28.06.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Ботев Пловдив постигна първа победа в последния си контролен мач от лагера в Банско, надделявайки над новака в румънската Лига 1 Политехника Яш с 2:0. Мартин Секулич откри за пловдивчани в 27-ата минута, а през второто полувреме юношата на клуба Димитър Тонев вкара от дузпа за крайния резултат.

В първите 25-30 минути двата отбора създадоха по едно положение. А само минута след пропуска на Абдулайе Траоре за Ботев, съотборникът му Мартин Секулич откри резултата. Той получи подаване от втора позиция и прати топката край вратаря. До края на първата част въпросните двама нападатели пропуснаха по още веднъж да вкарат за българския отбор.

Ботев стигна до втория си гол в 62-ата минута от дузпа, която беше отсъдена заради игра с ръка на защитник при удар на резервата Думбоя. Димитър Тонев, който също влезе като смяна, вкара за 2:0 с красив прехвърлящ удар над вратаря. До края на мача жълто-черните можеха да вкарат още, но най-напред Траоре стреля в гредата, а след него два пропуска направи Точукву Ннади.

Две българки ще се борят за бронзови медали на европейското първенство по борба за девойки до 20 години
Обезщетение от 450 000 лв. искат близките на разкъсаната от кучета жена в Долна Оряховица