Ботев Пловдив разгроми Гигант Съединение в неофициалния дебют на Бруно Балтазар

18:23, 13.01.2023
Чете се за: 01:47 мин.
ботев пловдив разгроми гигант съединение неофициалния дебют бруно балтазар

Отборът на Ботев Пловдив разгроми с 8:0 третодивизионния Гигант Съединение в първата контрола на "канарчетата" след старта на зимната им подготовка.

Двубоят бе и неофициален дебют за новия наставник на пловдивчани Бруно Балтазар, който застана начело на тима в първите дни на календарната година.

Проверката между Ботев и Гигатн се изигра на клубната база на "жълто-черните" в Коматево, като срещата се проведе във формат от две полувремена по 35 минути.

Мартин Секулич откри резултата още в 12-ата минута, а в 28-ата Емануел Току удвои аванса на домакините. До края на първата част пловдивчани покачиха аванса си на 4:0, като Секулич реализира второто си попадение в срещата, а точен бе и Абдулай Траоре.

След почивката Михаил Прокопиев покачи на 5:0 в 40-ата минута, а четири по-късно Елвис Ману вкара за 6:0.

Малко по-късно пък новото попълнение на Ботев Пд Красиан Колев ознаменува неофициалния си дебют за тима с гол, правейки резултата 7:0, а Ману оформи крайното 8:0 с втория си гол в срещата.

В неделя (15 януари) футболистите на "жълто-черните" заминават за Дубай, където ще проведат втората част от зимната си подготовка.

Петима служители на Nexo са дарили 100 000 лв. на ДБ, сумата е декларирана пред Сметната палата
Двама от обвинените по случая Nexo са с парична гаранция от 1 млн. лева, другите двама се издирват