Ботев Пловдив с класика срещу Берое в "Битката за Тракия"

Големият герой за "канарчетата" в мача беше младежкият национал Георги Николов, който се разписа на два пъти

19:08, 04.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
ботев пловдив класика берое битката тракия

Ботев Пловдив се завърна към победите в Първа лига, след като в среща от междинния 27-и кръг надигра с класическото 3:0 като гост Берое Стара Загора в поредното издание на "Битката за Тракия".

С успеха си футболистите на Душан Керкез сложиха край на сушата си от четири поредни двубоя без победа в българското първенство.

"Жълто-черните" откриха резултата в 23-ата минута, когато организираха светкавична контраатака, при която Еманюел Уме пусна извеждащо подаване към Константинос Балоянис, а гъркът без колебание преодоля противниковия страж, давайки аванс на гостите.

Малко след половин час игра пловдивчани получиха право да изпълнят ъглов удар отляво на вратата на Берое, при който центрирането на Балоянис намери непокрития Георги Николов и той с глава реализира за 2:0.

В началото на второто полувреме отново българският младежки национал беше на правилното място, за да оформи крайното 3:0, възползвайки се този път от асистенция на Уме.

С двата си гола днес Георги Николов отново излезе еднолично начело в листата при реализаторите в Първа лига, като младият нападател вече има на сметката си 12 попадения през кампанията, с едно повече от Александър Колев от тима на Крумовград.

Иначе днешната победа помогна на Ботев Пловдив да се изкачи до 8-ото място в класирането с 37 точки, докато Берое засега остава на 10-ата позиция с 32 пункта.

Душан Керкез: Знаех, че резултатите ще дойдат
Рилски спортист не остави шансове на Локомотив София в женския баскетболен шампионат