Ботев Пловдив се наложи над Арда с два гола след почивката

Емануел Уме и Янис Карабельов се разписаха за пловдивчани

16:52, 01.12.2023
Ботев Пловдив
Снимка: Startphoto.bg

Ботев Пловдив победи Арда Кърджали с 2:0 в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Емануел Уме и Янис Карабельов се разписаха след почивката.

През първото полувреме на стадион "Арена Арда" в Кърджали домакините бяха по-активни в преден план, но не стигнаха до попадение. Хидайет Ханкич отрази удар на Пламен Крачунов.

След почивката гостите мигновено потърсиха гола, но попадение на Самуел Екере бе отменен след намесата на ВАР заради засада.

Въпреки това "канарчетата" продължиха да атакуват и заслужено откриха резултата в 63-ата минута. Ивелин Попов проби до аутлинията и подаде назад към Емануел Уме, който стреля от движение по земя за 1:0.

Пловдивчани потърсиха второ попадение, което да подпечата успеха им. То дойде в 80-ата минута, когато Янис Карабельов отправи плътен изстрел в близкия ъгъл, за да оформи крайния резултат.

Арда остава на 7-ата позиция в класирането с актив от 28 пункта. Ботев Пловдив заема 8-ото място с 2 точки по-малко.