Ботев Пловдив се пребори за равенство срещу Зенит

Ботев Пловдив Тодор Неделев
Снимка: ФК Ботев Пловдив
16:49, 22.01.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Контролата между Зенит и Ботев Пловдив, играна в Дубай завърши при резултат 2:2. Тодор Неделев откри резултата от дузпа, а Артьом Дзюба изравни. Магомед Оздоев даде аванс на тима си, но Маркиньос възобнови равенството, отново от дузпа.

Двубоят започна по отличен начин за пловдивчани, които получиха дузпа, след игра с ръка на противников играч. Тодор Неделев изпълни точно 11-метровия наказателен удар.

Натискът на руския шампион се материализира в 31-ата минута, когато Артьом Дзюба изравни.

През втората част Магомед Оздоев помогна на тима си да стигне до обрат. Полузащитникът засече центриране на Александър Ерохин. Първоначално Георги Аргилашки спаси, но руснакът бе точен при добавката.

В 78-ата минута Давид Бязров повали Реда Рабей в наказателното си поле и "канарчетата" получиха нова дузпа. Маркиньос оформи крайния резултат с хладнокръвно изпълнение.

На 29-и януари (събота) Ботев Пловдив ще се изправи срещу Царско село.

Атанас Зафиров пред БНТ: Резултатът от конгреса на БСП е напълно очакван
Пожар в цех за канцеларски материали в столичния кв. "Дружба" (Снимки и видео)