Ботев Пловдив удържа натиска на Черно море с човек по-малко и се поздрави с победата

16:55, 04.03.2023
Чете се за: 02:07 мин.
Ботев Пловдив
Снимка: Startphoto.bg

Ботев Пловдив победи Черно море с 2:1 в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Красиан Колев откри резултата преди Мазир Сула да изравни. Уме Емануел върна аванса на "канарчетата" след почивката.

Красиан Колев откри головата си сметка с екипа на жълти-черните" в 7-ата минута. Халфът стреля плътно с левия крак от вътрешността на наказателното поле.

"Моряците" възобновиха равенството на стадион "Тича" във Варна. В 19-ата минута Мазир Сула шутира от малък ъгъл за 1:1.

Капитанът на пловдивчани Виктор Генев можеше да се разпише, но ударът му с глава срещна дясната греда.

След почивката възпитаниците на Бруно Балтазар останаха с човек по-малко в 63-ата минута. Точукву Нади получи втори жълт картон за спиране на бърза атака на противника.

В 73-ата минута домакините получиха дузпа. Центриране на Мазир Сула срещна ръката на Виктор Генев. Главният съдия Васимир Ел-Хатиб обче промени решението си, след като преразгледа ситуацията с помощта на ВАР.

Играчите на Илиан Илиев не успяха да се възползват от численото си предимство. Вратарят Хидайет Ханкич се справи с офанзивните действия на противниковите състезатели.

Черно море остава на 5-ото място в подреждането с актив от 35 пункта. Ботев Пловдив заема 10-ата позиция в класирането с 26 точки.

По-рано днес Септември София победи Берое с 2:1.