"Канарчетата" постигнаха успех с 2:1.

Ботев Пловдив
Снимка: Startphoto.bg
23:13, 08.08.2024

Носителят на Купата на България Ботев Пловдив взе минимален аванс срещу босненския Зрински Мостар, след като в „канарчетата“ постигнаха успех с 2:1 като домакини на стадион „Христо Ботев“ в първия мач между двата тима от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

В 35-ата минута по-дейната игра на „жълто-черните“ даде резултат. „Канарчетата“ реализираха попадение отново след изстрел от далечно разстояние на Самуел Акере, при който топката рикошира в крак на защитник на Зрински и стана неспасяема за Марко Марич – 1:0.

След почивката гостите от Босна и Херцеговина можеха да изравнят с помощта на късмета. Марио Чудзе пробва центриране от левия фланг, което обаче се завъртя коварно и кацна на напречната греда.

В 77-ата минута босненският тим изравни. Марио Чудже получи отляво, влезе навътре към наказателното поле и стреля прецизно по диагонала, не оставяйки шансове на Бернат за 1:1.

„Канарчетата“ обаче отговориха мигновено в 79-ата минтуа и отново излязоха напред в резултата. Капитанът на Зрински Хрвоже Баришич сбърка в собствената половина, Ален Корошец подаде в пеналтерията към Алекса Мараш, който финтира защитник и завърши в горния ляв ъгъл на Марич, за да отбележи дебютното си попадение за Ботев – 2:1.

Ботев взе минимален аванс преди реванша в Босна и Херцеговина, който е следващият четвъртък.

Сидни Маклафлин-Леврон завоюва олимпийското злато на 400 м с препятствия с нов световен рекорд
Париж 2024: Награждаване на олимпийския шампион по борба Семен Новиков (ВИДЕО)