Ботев Пловдив Тодор Неделев
Снимка: ФК Ботев Пловдив
16:07, 29.01.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Ботев Пловдив победи Царско село с 5:0 в контролна среща, играна на стадиона в Коматево. Реда Рабей изпъкна с два гола, а Тодор Неделев и Маркиньос също бяха точни за пловдивчани. Мартин Кавдански си отбеляза автогол.

Новото попълнение на домакините Мохамед Брахими се разписа в 7-ата минута, но голът му бе отменен заради засада. Попадение на Венци Христов също бе отменено заради засада.

"Канарчетата” стигнаха до гол в 38-ата минута. Мартин Кавдански се опита да пресече центриране по земя на Мохамед Брахими, но изпрати топката в собствената си врата.

След почивката Тодор Неделев удвои преднината на тима си с красив прехвърлящ удар.

В 66-ата минута Маркиньос стреля, но стражът на столичани изби топката в краката на Реда Рабей, който вкара на празна врата. Само четири минути по-късно французинът отново бе точен, след като съотборниците му отнеха топката от противниците в резултат на висока преса.

Маркиньос оформи крайния резултат в 82-ата минута. Дилан Мартенс проби до аут линията и върна към бразилеца, който се разписа на празна врата.

На 5-и февруари (събота) Ботев Пловдив ще изиграе контрола срещу Септември (София).

Пътен инцидент със загинал временно затвори участък от АМ "Тракия" в посока София