11:29, 19.10.2020
Чете се за: 01:14 мин.
Български футбол
ботев спря устрема цска 1948 дебюта ивайло чочев

Отборите на Ботев (Враца) и ЦСКА 1948 записаха безголово равенство 0:0 в двубой от деветия кръг на efbet Лига.

Мачът беше сравнително равностоен, изпълнен със здрави единоборства, но и с доста прибързани отигравания от двете страни.

Домакините от Враца веднъж уцелиха напречната греда на Даниел Наумов.

Положения пред „армейците“ в хода на срещата пък се откриха пред Александър Александров, Даниел Младенов и Андон Гущеров.

Отсъстващи за ЦСКА в мача бяха Мартин Камбуров, Галин Иванов, Георги Русев и Ивайло Климентов.

Вследствие на това главният мениджър Красимир Балъков и треньорският щаб, воден от Красимир Петров, взеха решение да се заложи на схема 3-4-3 със Симеон Петров, Димитър Пиргов и Венцислав Василев в защитния вал.

Още в 1-вата минута на двубоя Лазар Марин нахлу в наказателното поле и стреля силно над вратата.

Левият бек бе в основата и на първата голяма опасност пред вратата на врачани.

В 24-ата минута Марин центрира по земя към точката за изпълнение на дузпа, където Александър Александров овладя и стреля, а ударът му мина близо до десния стълб на стража Костов.

В 25-ата минута Ботев (Враца) отговори.

Даниел Наумов пресече дълъг пас с едно от типичните си излизания далеч от рамката.

Топката обаче попадна в Том, който мигновено стреля.

Кълбото тупна пред вратата на Наумов, рикошира в горната греда и излезе в аут.

През второто полувреме продължи да демонстрира стабилни действия в дефанзивен план, въпреки че излезе за първи път в официален мач в тази схема на игра.

Що се отнася до атакуващите действия – в 63-ата минута Андон Гущеров получи извеждаш пас, овладя на границата на наказателното поле, но стреля с левия крак в аут.

До последните си минути в игра активен беше Даниел Младенов, а от резервната скамейка се появиха Бастунов и Топузов, които обаче не промениха значимо статуквото на терена.

В 84-ата минута Ивайло Чочев се появи в игра за ЦСКА 1948 и направи своя дебют за тима в официален мач.

Той замени Младенов и стъпи на терена след отсъствия от над година и половина.

Халфът получи тежка контузия – фрактура на капачката на коляното, през март 2019 г. и оттогава се възстановява.

Александра Фейгин донесе бронз за България от турнира по фигурно пързаляне в Будапеща (ВИДЕО)
Рома с голово шоу срещу новак в Серия "А"