Ботев Враца и Хебър не излъчиха победител в мач с три греди и отменен гол

19:28, 13.04.2023
ботев враца хебър излъчиха победител мач три греди отменен гол
Снимка: Startphoto.bg

Отборите на Ботев Враца и Хебър Пазарджик завършиха наравно 0:0 в откриващия двубой на 26-ия кръг в Първа лига.

Домакините от Враца можеха да открият резултата на стадион „Христо Ботев“ в осмата минута, когато Диего Фераресо стреля по диагонал от близо 30 метра, но топката се отби в сглобката на дясната и горната греда на вратата, пазена от Петър Дебърлиев.

Три минути по-късно тимът на Любослав Пенев бе много близо до гола. Алехандро Серано изведе отляво в наказателното поле на „зелените“ Георги Търтов, който стреля фалцово по посока далечния ляв ъгъл на вратаря Красимир Костов, но топката срещна горната греда и излезе в аут.

Съставът на Даниел Моралес прати топката във вратата на Хебър в 70-ата минута, но голът не бе признат. Тогава Момчил Цветанов стреля от пряко свободен удар на границата на пеналтерията на пазарджишкия тим, топката се отби в горната греда, тупна в тревата, а връхлитащият Браян Переа с глава се разписа в опразнената врата. Попадението не бе зачетено заради засада на Переа.

В класирането Ботев Враца е 11-и с актив от 24 точки, докато Хебър Пазарджик е на предпоследното 15-о място със 17 пункта.