Ботев Враца удари Берое с два бързи гола и е много близо до оставането си в Първа лига

22:34, 22.05.2023
Снимка: startphoto.bg

Ботев Враца направи решителна крачка към оцеляването си в Първа лига, след като победи с 2:0 като домакин Берое Стара Загора в среща от 32-ия кръг.

За футболистите на Даниел Моралес това бе първи успех във фазата на плейофите, с което врачани изпревариха днешния си съперник и се настаниха на 11-ата позиция в подреждането с актив от 32 точки, докато старозагорци остават 12-и с 30 пункта.

На стадион "Христо Ботев" във Враца домакините бяха отборът, който стоеше по-добре на терена, но въпреки това трябваше да чакат близо час, за да открият резултата.

Това се случи в 59-ата минута, когато стражът Красимир Костов изрита силно топката напред, а неориентираните действия в отбраната на гостите позволиха на Мирослав Маринов да излезе очи в очи с вратаря Иван Караджов и го преодоля за 1:0.

Само три минути по-късно защитата на Берое отново беше преодоляна, а този път точен за домакините от Ботев Враца беше Даниел Генов, който оформи и крайното 2:0.