16:53, 22.09.2023
Чете се за: 01:27 мин.
Ботев Враца Берое
Снимка: ПФК Берое

Ботев Враца победи Берое с минималното 1:0 в първия мач от 10-ия кръг на Първа лига. Даниел Генов отбеляза победния гол в дебюта на новия треньор на врачани Христо Янев.

През първото полувреме гостите записаха единствените два точни удара. Лучиано Скуадроне засече с глава центриране от корнер, но Федерико Бариос спаси.

След почивката Даниел Генов откри резултата в полза на домакините на стадион "Христо Ботев" във Враца. След неразбирателство в защитата на "заралии" Лусиано Скуадроне и Родриго Гарсия Ачинели подариха топката на противниковия нападател, който я изпрати в празната врата.

В 84-ата минута Франко Рамос получи директен червен картон за нарушение срещу Марко Мажуга.

Берое заема 6-ата позиция в класирането с актив от 13 точки. Ботев Враца се намира на 13-ото място в подреждането с 9 пункта.

115 години от обявяване на независимостта на България (Снимки)
Полет по изгрев или по залез: С балон над Белоградчишките скали