Две тройки на българския национал в последната минута осигуриха на Балкан Ботевград победа с 58:55 (15:11, 9:18, 18:14, 16:12) над румънския КСМ Орадя в група "D" на турнира за Купата на ФИБА Европа.
За българския шампион това беше първи успех в надпреварата, след като в първия си двубой ботевградчани отстъпиха на другия румънски тим в групата КСУ Сибиу.
Срещата в Истанбул премина напълно равностоен и с много ниска резултатност, като и двата тима заложиха повече на представянето си в защита.
За щастие в самия край на срещата Балкан показа по-здрави нерви, за да стигна до успеха, с който запази шансове за продължаване към следващата фаза на турнира.
След този двубой и Балкан и КСМ Орадя са с актив от по една победа и по една загуба.
За победителите най-резултатен стана Дарко Балабан с 14 точки, още 12 пункта добави Божидар Аврамов, а 11 реализира Тажуан Агий.
За Орадя Джиордан Уотсън приключи с 12 точки, докато Аарън Брусар завърши с 11.
Утре предстои последният мач на Балкан от групата срещу домакина на минитурнира Бешикташ.
За следващата фаза се класират първите два отбора в групата, както и четирите най-добри отбора, завършили на трето място в своята група.
Президентът на БФТ Иван Тиков проведе работна среща с председателя на БОК Весела Лечева
Петима състезатели ще представят България на европейското първенство по кану-каяк
Енчо Керязов награди медалистите от европейките първенства по борба до 15 и до 17 години
НАП започва проверка на шофьорите на колите от катастрофата на „Челопешко шосе“
Прокуратурата внесе искане за гледане на мерките на двамата шофьори, причинили катастрофата на "Челопешко шосе"
Властите анализират всички места в страната, които се използват за гонки