Божидар Краев дебютира при важна победа за Фамаликао

11:37, 18.01.2021
Чете се за: 00:40 мин.
божидар краев дебютира важна победа фамаликао

Българският национал Божидар Краев се появи на терена в 69-та минута, за да запише своя пъви официален двубой за новия си отбор в Португалия- Фамаликао при ценния успеха като гост на Санта Клара с 2:1.

Тази победа изкачи Фамаликао от последното 18-то място до 12-та позиция с 14 точки, докато отбора на Санта Клара е 9-ти с точка повече.

Краев се появи от пейката двайсетина минути преди края, заедно със защитникът Иво Родригеш, при резултат от 1:0 в полза на техния тим.

Секунди след влизането им в игра обаче Диого Кейрош изравний за състава от Азорските острови, след като Джоната Робер бе извел гостите напред в 52-та минута след гол от дузпа.

В край на сметка Андрия Лукович донесе успеха на Фамаликао, след като се разписа от пряк свободен удар в 82-та минута. Ситуацията не предвещаваше директен изстрел, но сърбинът предприе неочакван ход, който заблуди всички, включително и вратаря Марко Перейра.

За Божидар Краев това ще бъде втори престой в Португалия, където отново ще играе като преотстъпен от датския Мидтиланд.

Преди година той носеше екипа на Жил Висенте, като любопитното е, че и двата отбора се намират в един и същи регион- Брага.