Брадли Баркола поведе в класацията на голмайсторите във френската Лига 1

Младият нападател на ПСЖ вече има три гола на сметката си след втория кръг в шампионата на Франция.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
11:00, 24.08.2024
брадли баркола поведе класацията голмайсторите френската лига

Брадли Баркола отново блесна за Пари Сен Жермен в първия домакински мач за сезона срещу Монпелие, спечелен с 6:0. След блестящия втори полусезон с екипа на столичани, който му отвори вратата към Евро 2024 с отбора на Франция, младият футболист продължава с отличните си изяви. Той се разписа на два пъти във втория мач от началото на сезона във френската Лига 1, като първият гол за домакините бе именно негово дело още в 4-та минута.

„Забавлявах се много, чувствах се свободен, отборът ни играе много добре. Имам доверието на съотборниците и треньора”, подчерта Баркола след изразителната победа на ПСЖ снощи над Монпелие на "Парк се Пренс".

Баркола впечатли още в първия мач за сезона срещу Льо Авър, когато реализира в 86-ата минута на срещата, завършила с успех с 4:1 за ПСЖ.

Така след двете попадения снощи, нападателят, който ще навърши 22 години на 2 септември е начело в класацията на голмайсторите в Лига 1 с общо три гола едва два кръга след началото на сезона.

През миналата кампания Баркола записа 25 мача за ПСЖ в шампионата, вкара четири гола и направи седем асистенции.
Преди да се присъедини към шампионите през август 2023 г., той играеше за Олимпик Лион, където има пет гола на сметката си. Иначе дебютът му за парижани бе на 3 септември 2023 г. именно срещу бившия му отбор.

До момента Баркола е изиграл 67 мача в Лига 1 и е отбелязал 12 гола.

Алекс Микелсен и Лоренцо Сонего ще играят на финала на тенис турнира в Уинстън-Сейлъм