Брайтън и Уулвърхямптън не успяха да си отбележат попадение в равностоен двубой на Южния бряг

10:14, 23.01.2024
Чете се за: 01:42 мин.
брайтън уулвърхямптън успяха отбележат попадение равностоен двубой южния бряг

Отборите на Брайтън и Уулвърхямптън не се победиха и завършиха наравно 0:0 в среща от 21-ия кръг на английската Висша лига.

На стадион "Амекс" на Южния бряг двата тима предложиха равностоен двубой, в който имаше атаки и към двете врати, но в крайна сметка попадения така и не паднаха.

През първата част Факундо Буонаноте пропиля най-чистата възможност за "чайките" в 12-ата минута, когато от границата на вратарското поле отправи слаб удар с глава, докато от другата страна изстрел на Педро Нето премина на сантиметри от целта.

След почивката капитанът на "вълците" Макс Килман бе много близо до това да си отбележи автогол при опита си да изчисти подаване по земя на футболист на Брайтън.

В другия край на терена пък Джейсън Стийл на няколко пъти трябваше да спасява своята врата след удари на Матеуш Куня, Педро Нето и Марио Лемина.

По този начин мачът завърши без победител, а със спечелената точка Брайтън се изкачи до 7-ата позиция с 32 пункта, докато Уулвърхямптън остава 11-и с 29.