Брайтън измъкна точка от Челси в добавеното време

челси започна пестелива победа защитата европейската титла
23:30, 29.12.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Двубоят между Челси и Брайтън от 20-ия кръг на Висшата лига завърши при резултат 1:1. Ромелу Лукаку даде преднина на тима си, но в добавеното време Дани Уелбек възобнови равенството, за да спечели точка на гостите.

Домакините започнаха срещата по-силно. В 17-ата минута Сезар Аспиликуета стреля в десния страничен стълб.

В 28-ата минута лятното попълнение на столичани Ромелу Лукаку засече с глава центриране от корнер на Мейсън Маунт за 1:0. "Сините" са лидери в шампионатните класации за най-много голове с глава (8) и най-много попадения от корнер (7).

През второто полувреме "чайките" заиграха по-офанзивно, но Едуард Менди спаси изстрели на Алексис МакАлистър и Ив Бисума.

В първата минута от добавеното време резервата Дани Уелбек засече с глава центриране на новото попълнение Марк Кукурея, за да оформи крайния резултат - 1:1. Брайтън е отборът спечелил най-много точки след 90-ата минута - цели 5. Възпитаниците на Томас Тухел са изпуснали 11 точки от водеща позиция този сезон.

Челси заема втората позиция в класирането с актив от 42 точки. Брайтън е 10-и с 23 пункта.