Брайтън надви Манчестър Юнайтед с гол от дузпа в 99-ата минута

00:00, 05.05.2023
Чете се за: 01:25 мин.
Брайтън Манчестър Юнайтед Дани Уелбик Люк Шоу

Брайтън победи Манчестър Юнайтед с минималното 1:0 в отложен мач от 28-ия кръг на Висшата лига. Алексис Макалистър отбеляза победното попадение от дузпа в последната минута

През първото време Давид де Хеа отрази удар на Каору Митома, а Джейсън Стийл спаси изстрели на Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал.

След почивката "чайките" наложиха натиск, но стражът на "червените дяволи" отново впечатли със спасяванията си. Испанският вратар разочарова Алексис МакАлистър и Мойсес Кайседо с намесите си.

Минута отвъд минимално добавените пет минути възпитаниците на Роберто Дезерби получиха дузпа за игра с ръка на Люк Шоу. Алексис МакАлистър оформи крайния резултат в точно изпълнение от бялата точка.

Брайтън се изкачи до 6-ата позиция в класирането с актив от 55 пункта. Манчестър Юнайтед остава на 4-ото място с 63 точки.