Брайтън победи Манчестър Юнайтед с гол в добавеното време

"Чайките" се наложиха над "червените дяволи" с 2:1.

Брайтън Жоао Педро
16:40, 24.08.2024

Брайтън победи Манчестър Юнайтед с 2:1 у дома на стадион "Амекс" в мач от втория кръг на английската Висша лига.

Двубоят започна с натиск на гостите, но до средата на първото полувреме те нямаха точен удар. В 32-та минута ветеранът Дани Уелбек засече подаване по земя на Кауро Митома и изведе "чайките" напред в резултата. В ответната атака Маркъс Рашфорд успя да изравни, но попадението му беше отменено заради засада.

В началото на втората част Дани Уелбек можеше да удвои головата си сметка, но стреля с глава в напречната греда. По подобие на първата част възпитаниците на Ерик тен Хааг изравниха в следващата атака. Амад Диало навлезе на скорост в наказателното поле на домакините и отправи остър диагонален удар, топката рикошира в бранител на Брайтън и влезе в мрежата.

"Червените дяволи" стигнаха до втори гол чрез Алехандро Гарначо, но той беше отменен, защото топката се удари в Джошуа Зиркзее, който беше застанал на голлинията в положение на засада.

Дълбоко в добавеното време играчите на Фабиан Хюрцелер стигнаха до победата, след като бразилецът Жоао Педро се възползва от лошо позициониране на противниковата отбрана и реализира с глава.

Брайтън оглавява класирането с пълен актив от 6 пункта. Манчестър Юнайтед заема 8-ата позиция в подреждането с 3 точки.

Амиго Северозапад не успя да се класира за основната фаза от Шампионската лига по футзал