Брайтън разгроми Челси и се доближи на две точки от топ 6 във Висшата лига

19:33, 29.10.2022
Чете се за: 02:15 мин.
брайтън разгроми челси доближи две точки топ висшата лига

Отборът на Брайтън постигна разгромна победа с 4:1 при домакинството си на Челси в двубой от 14-ия кръг на Първа лига.

„Чайките“ откриха резултата на „Амекс Стейдиъм“ в петата минута, когато Каоро Митома отне топката дълбоко в половината на „сините“, нахлу отляво в наказателното поле и пусна успореден пас по земя към Леандро Тросар. Белгиецът преодоля стража Кепа Арисабалага и с удар от малък ъгъл се разписа в долния ляв ъгъл на вратата.

Брайтън удвои преднината си десетина минути по-късно с голяма доза късмет. Соли Марч центрира от ъглов удар във вратарското поле на Челси, където Рубен Лофтъс-Чийк протегна крак, топката се отби в коляното му, отпи се и в горната греда на вратата, след което тупна зад голлинията.

Домакините направиха преднината си класическа в 41-ата минута, когато Первис Еступинян проби отляво и центрира в наказателното поле, а Тревор Чалоба си вкара автогол, опитвайки се да изчисти топката.

Челси намали изоставането си две минути след началото на второто полувреме чрез Кай Хаверц, който с глава се разписа след центриране отдясно на Конър Галахър.

Крайният резултат оформи Паскал Грос с гол в добавеното време на срещата.

В класирането Брайтън събра актив от 18 точки и се изкачи на седмото място, на два пункта зад шестия Манчестър Юнайтед. Челси пък засега остава пети с 21 точки.