Брайтън шокира Тотнъм насред Лондон с гол в 90-ата минута

брайтън шокира тотнъм насред лондон гол ата минута
16:38, 16.04.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Отборът на Тотнъм допусна изненадваща загуба с 0:1 при домакинството си на Брайтън в двубой от 32-ия кръг на английската Висша лига.

Единственото попадение в срещата на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" в Лондон бе реализирано в 90-ата минута. Адам Лалана получи топката отляво пред наказателното поле на домакините, където топката му бе отнета от Кристиан Ромеро, но бранителят на "шпорите" се подхлъзна и загуби контрола на топката.

От това се възползва Леандро Тросар, който пое в наказателното поле на Тотнъм, елиминира съпротивата на Ерик Дайър и с прецизен изстрел по земя с външен фалц се разписа в далечния долен ляв ъгъл на вратата, пазена от Юго Лорис.

По този начин "чайките" прекъснаха серията от четири поредни победи на състава на Антонио Конте в първенството на Англия.

В класирането Тотнъм остава на четвъртата позиция с актив от 57 точки, на 3 пункта пред петия Арсенал. Брайтън пък е десети с 40 точки.