Брайтън сломи Нюкасъл с хеттрик на Еван Фъргюсън

Брайтън
22:56, 02.09.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Брайтън победи с 3:1 у дома Нюкасъл в последна среща от съботната програма в четвъртия кръг на Висшата лига.

Хеттрик за "чайките" реализира Еван Фъргюсън. Националът на Република Ирландия откри резултата в 27-ата минута, а авансът на домакините стана две попадения в 65-ата минута след красив удар на младия Фъргюсън.

Пет минути след това отново Еван Фъргюсън направи Ник Поуп безпомощен, разписвайки се за 3:0.

Калъм Уилсън отбеляза почетен гол за "черно-белите" във втората минута на допълнителното време.

Нюкасъл, който не е регистрирал серия от три поредни поражения в първенството от април 2022 година, има само 3 точки. В предходните кръгове отборът от Северна Англия загуби срещу Ливърпул и Манчестър Сити.

Брайтън заема четвърта позиция до момента с 9 точки.