Братът на Килиан Мбапе - Етан, направи дебют за мъжкия отбор на ПСЖ в приятелски мач срещу ФК Пари

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:02, 17.12.2022
Чете се за: 02:32 мин.
ПСЖ
Снимка: сайт на ПСЖ

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен постигна победа с 2:1 в приятелски мач с ФК Пари от Втора лига на тренировъчния център в "Камп де Лож" в Сен Жермен. Кристоф Галтие и неговият отбор провеждат зимната си подготовка там преди завръщането на първенството в Първа лига в края на декември. Срещата се игра в две полувремена по 30 минути. Наставникът разчиташе освен на опитните Серхио Рамос и Марко Верати и на по-младите в отбора. Галтие даде игрово време и на Ел Шадейл Битшиабу, Илиес Хусни и Исмаел Гарби, които започнаха като титуляри.

Норди Мукиеле откри резултата в 16-ата минута. През второто полувреме темпото на игра леко спадна. Гарби удвои аванса на ПСЖ в 52-ата минута, а в последните секунди на мача 18-годишният Юнес Ел Ханах отклони злополучно центриране отляво във вратата си, за да затвори мача при резултат 2:1.

В сряда ПСЖ ще изиграе още един приятелски мач на тренировъчната си база в Сен Жермен с тима на Руан, който се подвизава във Втора лига на френското първенство.

Братът на Килиан Мбапе - Етан Мбапе направи дебют, като замени Ренато Санче на полувремето. Етан, който на 29 декември ще навърши 16 години подписа тригодишен договор с ПСЖ през 2021 г.

Халфът получи повиквателно на националния отбор на Франция до 16 години миналата година.

"Много се вълнувах от дебюта ми с професионалистите", написа той в Инстаграм след мача.

Треньорът на ПСЖ заяви след срещата, че е доволен от играчите си, които са предложили "много интересни неща".

Пари Сен Жермен ще играе със Страсбург на 28 декември, когато се възобновява шампионата във Франция.

БСП в писмо до президента: Наложете вето на военната помощ за Украйна
Иван Иванов сe класира за осминафиналите на тенис турнира "Ориндж Боул"