Братята Александър и Джордж Лазарови записаха победи

александър лазаров убедителен старт бахрейн
Снимка: БФ Тенис
11:09, 09.12.2021

Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 31 440 евро.

Българският национал разгроми с 6-2, 6-0 Андрей Чепелев от Русия за само 67 минути игра. В първата си среща Алекс победи представителя на домакините Марсел Илхан, който е достигал до 77-ото място в световната ранглиста.

За място на полуфиналите Лазаров ще играе срещу Евгений Тюрнев от Русия или Мирча-Александру Джеджан от Румъния.

Междувременно неговият по-малък брат Джордж Лазаров се класира за осминафиналите при юношите до 16 г. на турнира "Ориндж Боул" в Плантейшън, щата Флорида. Надпреварата се счита за неофициално световно първенство по тенис за таланти от 12 до 18 години.

Във втория кръг №15 в схемата Лазаров победи с 6-4, 6-1 Ноа Макдоналд от САЩ. В първия си мач Джордж се наложи над друг представител на домакините Руди Куан със 7-5, 6-3. На осминафиналите Лазаров ще играе срещу Жи Ценг от Китай.

Чете се за: 01:12 мин.
Калейн временно е на втора позиция в квалификацията на Европейската купа, Николова е трета
Чете се за: 02:07 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
12:25, 03.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Спортни новини 03.05.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 03.05.2024
Альоша Илиев стана носител на пояса "Васил и Георги Илиеви" в 28-о издание на едноименния турнир по класическа борба
11:45, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
БНТ 3 ще излъчи олимпийската квалификация по борба в Истанбул от 9 до 12 май
11:20, 03.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Калейн поведе в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку, Николова е втора до момента
10:46, 03.05.2024
Байдън ще разговаря с лидерите на страните от формата Букурещ-9, сред които и Румен Радев
Асен Василев: Надяваме се утре до края на деня да имаме коалиционно споразумение