Бразилия сдаде първото място след издънка срещу Венецуела

"Селесао" вече се намира на втора позиция в квалификационната си група за световното първенство през 2026 година

гол маркиньос ата минута бразилия надигра перу световна квалификация зона южна америка
08:44, 13.10.2023

Националните отбори на Бразилия и Венецуела завършиха наравно 1:1 в квалификация за световното първенство през 2026 година, играна на "Арена Пантанал" в Куиаба.

Всички голове паднаха през второто полувреме на мача. В 50-ата минута Габриел откри резултата след отлично подаване на Неймар. В 73-ата Винисиус Жуниор прати топката във вратат, но попадението му бе отменено от ВАР заради засада. В края на срещата Едуард Бейо (85') изравни резултата и спаси венецуелците от поражение.

Бразилците паднаха на второ място във временното класиране с актив от 7 точки. Лидер е отборът на Аржентина, който победи Парагвай в друг мач, игран по същото време. Венецуелците се изкачиха до 6-ата позиция с 4 пункта.