Брест пречупи Щурм Грац за историческа победа в Шампионската лига

Успешен дебют за французите в най-комерсиалната клубна надпревара на Стария континент

08:03, 20.09.2024
Чете се за: 02:02 мин.
брест пречупи щурм грац историческа победа шампионската лига
Снимка: Stade Brestois 29/X

Брест отвори нова страница в своята история. Момчетата на Ерик Рой потеглиха победоносно в Шампионската лига. Французите надделяха над Щурм Грац с 2:1 в мач от дебютния кръг на новия сезон в най-комерсиалната клубна надпревара на Стария континент.

На стадион „Муисипал ду Рудуру“ в Гингам, където се изигра срещата, участникът в Лига 1 реализира своите попадения чрез Юго Манети и Абдала Сима, а автогол на Едмилсон Фернандеш зарадва веднъж австрийците. Освен това гостите останаха с човек по-малко през второто полувреме, тъй като Димири Лавале получи втори жълт и респективно червен картон. По този начин отборът от Брест дебютира с победа в европейските клубни турнири в своята 74-годишна история.

На 1 октомври французите ще имат гостуване на Залцбург, докато играчите на Кристиан Илцер ще бъдат домакини на Брюж ден по-късно.

Символичните домакини хвърлиха в екстаз своите фенове още в 23-та минута. Тогава Юго Манети се разписа с силен удар от наказателното поле. В края на първото полувреме обаче радостта им бе помрачена. В 45-та минута Юсуф Газибегович подаде към Уилям Бьовинг, а негов пас се отклони в краката на Едимилсон Фернандес и топката влезе във вратата на французите.

Участникът в Лига 1 си върна контрола в хода на второто полувреме. В 56-та минута Абдала Сима отлично овладя топката в австрийското наказателно поле и с удар от въздуха не остави шанс на вратаря. До края на мача положения не липсваха, но нови попадения не бяха отбелязани.