14:06, 26.12.2020
Чете се за: 01:32 мин.
Баскетбол
бруклин изненада бостън гост

Бруклин постигна убедителен успех над Бостън като гост със 123:95 в мач от коледната програма на първенството на НБА. Кайри Ървинг отбеляза 37 точки, а Кевин Дюрант добави 29 точки, от които 7 тройки, и направи 8 асистенции.

Ървинг вкара 17 точки до почивката, а Бруклин спечели второто полувреме със 72:41. За тима това е първия мач в коледната програма от 2013 година, когато игра е с Чикаго Булс. За Селтикс Джейлън Браун вкара 27 точки, а Джейсън Тейтъм се отличи с 20 точки и 8 борби.

Шампионът Лос Анджелис Лейкърс записа първа победа за сезона, след като надделя над Далас Маверикс със 138:115. Антъни Дейвис беше най-полезен за "езерняците" с 28 точки и 8 борби. Леброн Джеймс беше близо до "трипъл-дабъл", завършвайки с 22 точки, 10 асистенции и 7 борби, а Монтрезл Харъл записа 22 точки и 7 борби.

Джеймс измести Оскар Робъртсън от второто място по отбелязани точки в мач на Коледа и изразни бившият си съотборник Дуейн Уейд по победи в празничния ден - двамата имат по 10 в кариерата . Шестима играчи на Далас завършиха с двуцифрен точков актив, но най-резултатен беше Лука Дончич с 27 точки.

Маями победи Ню Орлиънс със 111:98, а звездата на "горещите" Джими Бътлър получи контузия на десния глезен и напусна мача през първото полувреме. За Маями това е първа победа за сезона. Дънкан Робинсън се разписа с 23 точки за победителите, като изравни рекорда за най-много отбелязани тройки в един двубой на този ден - 7. Горан Драгич се включи от пейката с 18 точки и 9 асистенции. Зион Уилямсън беше най-резултатен за Ню Орлиънс с 32 точки и 14 борби, а Брандън Инграм вкара 28 точки.

Милуоки разгроми Голдън Стейт със 138:99 и записа първи успех, а за Уориърс поражението е второ за сезона. Крис Мидълтън вкара 31 точки за Милуоки, от които 6 тройки, и направи 5 асистенции. Янис Антетокунбо оформи "дабъл-дабъл" - 15 точки и 13 борби. Донте ДиВинченцо и Ди Джей Огъстин записаха по 13 точки.

Стеф Къри беше най-резултатен за Голдън Стейт с 19 точки и 6 асистенции, като измести от второто място във вечната ранглиста при реализаторите на клуба легендата Рик Бари. Новобранецът Джеймс Уайзмън добави 18 точки и 8 борби.

Лос Анджелис Клипърс спечели срещу Денвър със 121:108 след 23 точки и 9 борби на Пол Джоржд. Кауай Ленърд реализира 21 точки преди да напусне в четвъртата част. Ленърд излезе, след като беше ударен в лицето с лакът от съотборника си Серж Ибака 6:11 минути преди края. Той кървеше обилно, преди да отиде до съблекалнята и не доигра мача. Ибака вкара 15 точки, а Никола Батум се отчете с 13. За Денвър Никола Йокич завърши с 24 точки, 10 асистенции и 9 борби.