Бруклин спечели срещу Кливланд и продължи победната си серия в НБА

Бруклин спечели 13 от 14 срещи до момента

от Вяра Илиева
09:35, 27.12.2022
Чете се за: 02:05 мин.
кевин дюрант вкара точки бруклин успеха йорк никс

Кайри Ървинг и Кевин Дюрант отбелязаха по 32 точки за успеха на Бруклин Нетс със 125:117 над Кливланд Кавалиърс в първенството на НБА. Ти Джей Уорън добави 23 точки за Нетс. Дюрант изпревари Тим Дънкан и вече е на 15-то място в класацията за отбелязани точки. За Кавалиърс 46 точки записа Дариус Гарланд.

Пол Джордж вкара 32 точки и Лос Анджелис Клипърс преодоля пасива от 14 точки в последните 3:34 часа на редовното време, за да победи Детройт в продълженията със 142:131.

Терънс Ман изравни пет секунди до края в четвъртата четвърт, за да завърши заключителната серия от 16:2 за Клипърс, които изоставаха със 112:126 при оставащи 3:34 минути. След това Лос Анджелис превъзхожда Пистънс с 14:3 в продължението.

Ивица Зубак отбеляза 12 точки и 15 борби, а Пол Джордж записа 32 точки за Лос Анджелис при победата над Детройт с 142:131. Седем играчи на Клипърс отбелязаха двуцифрен резултат.

Боян Богданович бе най-резултатен за Детройт с 23 точки, а Айзая Стюарт добави 21.

Кевин Портър-младши отбеляза рекордните за сезона 36 точки, а Хюстън победи Чикаго със 133:118, прекъсвайки серия си от пет загуби. Алперан Сенгун добави 25 точки, а Джалън Грийн имаше 24 за Рокетс. Демар ДеРозан вкара 31 за Булс.