Днес и утре БСП провежда своя 51-ви партиен конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период.
Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение - председателят да се избира от Конгреса, а не чрез пряк вот.
Предвижда се и дискусия дали да бъде премахнато ограничението народен представител да няма право да бъде председател на партийна организация, както и отпадне мандатността за депутатите. В момента членове на БСП не могат да бъдат депутати повече от 12 години.
Премиерът Румен Радев разговаря по телефона с външния министър на Великобритания Ед Милибанд
Нови работни места и високи технологии: Бившето военно летище в Доброславци се превръща в голям космически център
"Галъп": 42% одобрение на правителството на Радев след първите 100 дни управление
Повече от 8 часа продължава борбата с пожара на АМ "Тракия" при отбивката към Велинград
Бдение в Кричим с надежда за правосъдие след жестокото убийство на млад мъж в Пловдив от тийнейджъри
В капана на фентанила: Кой ръководи трафика и има ли изход за пристрастените?